Wielkoformatowy ekran dotykowy

Projekt z roku 2010

Urzadzenie, ktore tutaj przedstawiam zostało w całosci zaprojektowane przeze mnie (Sprzet i Oprogramowanie). Wynalazek prezentowany był na Targach Nowosci Technicznych "Digital Sinage" w Essen w Niemczech.

Ekran dotykowy wielkoformatowyEkran dotykowy wielkoformatowyEkran dotykowy wielkoformatowyEkran dotykowy wielkoformatowy

Urządzenie to jest ekranem dotykowym wielkoformatowym, którego wymiary zostały sprawdzone w praktyce i wyniosły trzy na cztery metry. Uważam, że urządzenie to powinno działać przy ekranie większym w szczególności jeżeli chodzi o szerokość urządzenia, które jest praktycznie nieograniczona, jednak ze względów praktycznych, nie uzasadnione było sprawdzanie ekranu o większej wielości (chodzi tutaj o wysokość człowieka i wyciągniętej przez niego reki w celu dotknięcia ekranu). Ekran może stanowić tablicę interaktywną lub ciekawe rozwiązanie reklamy.


Rozwiązanie sprzętowe jak i oprogramowanie współpracuje z systemem operacyjnym Windows i Linux Ubuntu (oczywiście po kompilacji na dany system). Ekran w Systemie Windows obsługuje również funkcje wielopunktowego dotykania (multidotyk) ekranu co umożliwia obsługę urządzenia przez wiele osób jednocześnie, szczególnie jeżeli ekran ten zostanie znacznie rozciągnięty w osi X. Ilość Punktów które jednocześnie potrafi obsłużyć oprogramowanie zostało ograniczone do 100, ze względu na moc obliczeniową potrzebną do analizy pracy rozwiązania, co i tak pięciokrotnie przekracza możliwości systemu Windows 7.

Mogę zdradzić, iż rozwiązania, o które opiera się urządzenie sięgają sieci neuronowych (sztucznej inteligencji). Zastosowane tu oprogramowanie jest samo uczące się, co pozwala dowolnie zmieniać wielkości a nawet kształty ekranów. W prezentowanym urządzeniu wykorzystane zostało rozwiązanie oparte o Tylną Projekcję Obrazu z Projektora Multimedialnego.

Zdjęcia, które mam przyjemność Państwu zaprezentować pokazują ekran dotykowy troszkę mniejszy

 
 
© 2010