Kabina multimedialna do symulacji i prezentacji pomieszczeń

Projekt z roku 2012

- Urządzenie zostało opatentowane -


Urządzenie powstało w odpowiedzi na rosnące wymagania klientów dotyczące potrzeby sprawdzenia wyglądu i funkcjonalności przyszłych pomieszczeń w których będą mieszkali. Dotychczasowe rozwiązania symulacji komputerowej mają dwie zasadnicze wady, z którymi spotykali się ludzie chcący zaprojektować i umeblować swoje mieszkanie. Pierwszym problemem było to, że każdy mógł swoje wymarzone pomieszczenie oglądać tylko z perspektywy osoby znajdującej się na zewnątrz tego pomieszczenia, najczęściej patrząc z daleka, bez praktycznej możliwości sprawdzenia wygody rozmieszczenia poszczególnych mebli i urządzeń. Drugą wadą był problem obsługi oprogramowania, które służyło do projektowania pomieszczenia, chociaż oprogramowanie to z biegiem czasu coraz bardziej zaczynało być przyjazne użytkownikowi.

Kabina multimedialnaKabina multimedialnaKabina multimedialnaKabina multimedialna Kabina multimedialna

Prezentowana Kabina Multimedialna eliminuje te dwa najważniejsze problemy, dodając szeroki wachlarz funkcjonalności, niemożliwy do oddania w ręce Kowalskiego do tej pory. Każdy, kto będzie miał życzenie zaprojektować swoje wymarzone pomieszczenia, dokona tego w ciągu kilku chwil. Podkreślić należy, że już w momencie projektowania może oglądać swoje dokonania w rozmiarach rzeczywistych i podziwiać je z każdej strony wędrując po pomieszczeniu, dzięki zastosowaniu specjalistycznej technologi trójwymiarowej. Nieocenioną zaletą urządzenia są dwie ściany interaktywne, umożliwiające dowolne dodawanie, usuwanie i przemieszczanie umeblowania. Za pomocą dotknięcia jesteśmy w stanie przenosić przedmioty warzące zbyt wiele dla człowieka bez najmniejszego wysiłku. W jednym miejscu na powierzchni 9 metrów kwadratowych możemy mieć wybór będący wyposażeniem całego, nawet bardzo dużego sklepu i dowolnie go komponować. Oczywiście dzięki intuicyjnej obsłudze, z urządzenia korzysta osoba zainteresowana zaprojektowaniem swojego domu, a nie wyspecjalizowany pracownik techniczny. Całość projektowania sprowadza się do dotknięcia wybranego przez nas elementu, co ukaże gamę funkcji, które możemy na nim wykonać. Naturalnie w równie prosty sposób możemy dodawać i usuwać dowolne elementy znajdujące się w "Pamięci" urządzenia.


Aby urządzenie było jeszcze wygodniejsze dla naszego Kowalskiego, zadbaliśmy o to, aby do jego obsługi nie trzeba było stosować dodatkowych akcesorii, typu okulary trójwymiarowe, wskaźniki, kaski multimedialne itp. Należy tutaj podkreślić, że każdy kto wejdzie do Kabiny od razu może stać się projektantem własnego domu, nie prosząc obsługi lub wykwalifikowanych osób o dodatkowe często kosztowne akcesoria lub pomoc i od razu za pomocą dotyku zmieniać świat, wewnątrz którego się znajduje. Kabina Multimedialna, którą mamy zaszczyt zaprezentować Państwu ma wymiary ścian o szerokości 3 metrów i wysokości 2,5 metra co daje możliwość rozglądania się wewnątrz pomieszczenia o powierzchni 9 metrów kwadratowych.


Muszę przyznać, że pomimo moich starań nie jestem w stanie za pomocą filmów bądź zdjęć zaprezentować Państwu wrażenia jakie odnosi osoba będąca wewnątrz Kabiny Multimedialnej. Uchwycenie tego uczucia za pomocą kamery niepotrafiącej obserwować rzeczywistości w taki sposób jak człowiek, który się rozgląda i zwraca uwagę na poszczególne detale, jest praktycznie niemożliwe. Dzięki temu, że w urządzeniu obraz nas otacza, możemy patrzeć w każdym interesującym nas kierunku i widzieć dokładnie tak, jak byśmy stali wewnątrz pomieszczenia w danym miejscu. Oczywiście jeżeli zmienimy nasze miejsce obserwacji całe nasze otoczenie zmieni się w sposób, abyśmy nadal widzieli rzeczywisty wygląd tylko z innego punktu widzenia.

Mam nadzieję, że zaprezentowane przez nas urządzenie spodoba się Państwu i będzie służyło w przyszłości Państwa wygodzie.

 
 
© 2010