Wentylatory

Projekt z roku 2005

Na zlecenie firmy AWENTA opracowane zostały trzy moduły sterowników do wentylatorów łazienkowo-kuchennych. Moduły te sterują silnikiem wentylatora na podstawie zjawisk przychodzących z zewnątrz wentylatora.


Moduł sterujący wentylatorem, reagujący na światło

Moduł ten steruje silnikiem wentylatora na podstawie włączenia i wyłączenia światła w łazience. Po włączeniu światła wentylator pracuje jeszcze przez czas ustawiony przez użytkownika.

Układ posiada certyfikację CE
Moduł sterujący wentylatorem, reagujący na wilgoć

Moduł ten steruje silnikiem wentylatora na podstawie poziomu wilgoci panującego w pomieszczeniu. Czułość na wilgoć można regulować co pozwala utrzymać pomieszczenie w bezpiecznym poziomie zawilgocenia. Po ustąpienia zjawiska silnik kręci się jeszcze przez czas ustawiony przez użytkownika urządzenia. Dodatkowo w układzie została zaprojektowana funkcja włączania i wyłączania wentylatora przez oświetlenie pomieszczenia tak jak w przypadku urządzenia pierwszego.

Układ posiada certyfikację CEModuł sterujący wentylatorem, reagujący na dźwięk

Moduł ten steruje silnikiem wentylatora na podstawie poziomu hałasu panującego w pomieszczeniu. Jest to nowatorskie rozwiązanie układu, które nie było nigdy wcześniej stosowane. Rozwiązanie to pozwala zamontować wentylator w pomieszczeniu w którym światło jest zapalone przez cały czas (stacje benzynowe, toalety publiczne itp.). Wentylator włączy się w momencie, kiedy usłyszy choćby hałas stukających butów, bądź zamykanych drzwi. Czułość układu na dźwięk można regulować w szerokim zakresie od zjawisk naprawdę cichych (potrafi reagować na lekkie stukanie paznokciem w blat stołu z odległości dwóch metrów) do bardzo głośnych (głośne zamykanie drzwi). Rozwiązanie elektroniczne zostało opracowane tak, aby układ nie reagował na poziom hałasu panujący stale w pomieszczeniu (pobliska ulica, hałas panujący w pubie itp.).

Układ posiada certyfikację CE


 
 
© 2010