Przesyłka paletowa sprawdza się idealnie

Przesyłka paletowa sprawdza się idealnie wtedy kiedy trzeba wysłać kilka paczek za jednym razem. Taki sposób wysyłki idealny jest dla sklepów internetowych i producentów materiałów budowlanych. Trzeba też wiedzieć, że sam transport paletowy jest zaliczany do jednych z najbezpieczniejszych sposobów dostarczania do celu produktów o niestandardowych gabarytach.

Rodzaje palet

Przesyłka paletowa to wysyłka w opakowaniu, którym jest paleta. Najbardziej popularna jest paleta EURO, na niej ustawia się wysyłane paczki a następnie całą taką konstrukcję się foliuje. Takie palety mają standardowe wymiary, dobrze się pakują i są ulubionym narzędziem logistycznym.
W ofercie opakowań, które uznawane są za palety mamy jeszcze skrzynio palety, palety dla kontenerów, dla przemysłu chemicznego, specjalistyczne nadstawki paletowe. Zawsze wybrać trzeba odpowiednią paletę do danego towaru, który się wysyła. W ten sposób tworzy się przesyłki paletowe.

Co wysyłamy?

Przesyłkami paletowymi wysyłać można dosłownie wszystko. Od małych rzeczy typu kosmetyki, akcesoria do domu czy artykuły przemysłowe po sprzęt AGD, wielkie maszyny czy instrumenty muzyczne lub nawet meble i materiały budowlane. Wszystko co tylko potrzeba wysłać może być zapakowane na konkretną paletę i posłane do odbiorcy.

Odpowiednie zabezpieczenia przesyłek paletowych

Przesyłka paletowa powinna być idealnie zabezpieczona,
oznacza to, że nic nie powinno wystawać zza powierzchni danej palety.
To samo się tyczy wysokości takiej przesyłki, nie powinna ona przekraczać określonego maksimum. Produkty dodatkowo trzeba zabezpieczyć folią lub stretchem a narożniki dobrze jest osłonić formami wyciętymi ze styropianu. Wszystko na palecie powinno być rozłożone równomiernie, tak by całość była stabilna. Gdy przesyłka zawiera przedmioty kruche i bardzo delikatne należy ją specjalnie oznaczyć stosowną informacją. Wtedy kurier z taką paczką będzie obchodził się delikatniej. Przesyłki paletowe nie mogą być dostarczane do miejsc, do których nie ma dojazdu samochodem ciężarowym, ponieważ tylko w ten sposób są one transportowane.