Przesyłki kurierskie paletą – wygoda i bezpieczeństwo

Paczki kurierskie czasem mają dużą masę. Właśnie dla takich ładunków powyżej 50 kg wymyślono przesyłkę paletową. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na ten temat. Dlaczego jest to bardzo ekonomiczne i jakie konkretnie towary można wysyłać w ten sposób?

Przesyłki kurierskie paletą – wymiary

Jak sama nazwa wskazuje, towar umieszczany jest na palecie. Najczęściej ma ona wymiary 120 x 80 cm, ale zdarza się też większa – 120 x 120 cm. Jeżeli chodzi o masę, to ta maksymalnie wynosi 150 kg! Natomiast sama wysokość ładunku może nawet przekroczyć 2 metry.

To faktycznie świetne rozwiązanie – bezpieczne, wygodne i ekonomiczne. Dzięki niemu wysyła się jeden towar o sporych gabarytach i jednocześnie regularnym kształcie albo też dokonuje się tańszej, zbiorczej przesyłki dużych ilości nieco drobniejszych produktów (zapakowane w pudełka).

Jaki towary?

Przesyłki kurierskie paletą zawierają pewne dopuszczalne towary. Zaliczają się do nich m.in.: większy sprzęt AGD (lodówki czy pralki) i RTV oraz meble, materiały budowlane, ciężkie worki z paszą i ziemią, a także części do pojazdów mechanicznych.

Są też jedna pewne ograniczenia, a więc ładunki, których zakazuje przesyłać w takiej formie. Dotyczy to m.in.: różnych przedmiotów o charakterze niebezpiecznym, mających nietypowe kształty oraz żywych zwierząt.

Zanim więc przesyłka paletowa będzie nadana, najpierw należy ją zweryfikować w danym magazynie. I sprawdzić, czy na pewno mieści się w określonych przez przewoźnika limitach. Jeżeli tak, to nie będzie problemów. A jeśli nie, to będzie cofnięta do nadawcy.

Dbanie o wyznaczone standardy

Bezpieczeństwo ładunku jest bardzo ważną kwestią. Dlatego trzeba pamiętać, aby przestrzegać kilku zasad. Dopiero wówczas spokojnie można skorzystać z opisywanej tutaj usługi. O jakich standardach mowa?

Chodzi o to, aby towar był zawsze umieszczany na palecie we właściwy sposób (nic nie może wystawać poza jej obrys) oraz zwarty i owinięty mocną folią, pasami albo taśmami. To nie wszystko. Wytrzymała paleta musi być oczywiście w stanie technicznym, który nie budzi żadnych wątpliwości. Dodatkowo powinna mieć przyklejoną w widocznym miejscu tzw. etykietę przewozową. Więcej o wysyłce palet kurierem przeczytasz na stronie: https://www.kuriernet.pl/blog/2020/03/22/przesylki-paletowe-palety-kurierem-juz-od-153-zl-brutto/