Wysyłka palet za granicę

Coraz więcej firm, a nawet klientów indywidualnych chce skorzystać z opcji wysyłki palet poza granice naszego kraju. Nie każdy jednak wie, gdzie się zgłosić oraz jak taka wysyłka wygląda w praktyce. Dlatego też, poniżej przedstawiono wszystkie najpotrzebniejsze informacje, które wiążą się z tą kwestią.

Wysyłka palet za granicę – jak to wygląda w praktyce?

Artykuły spożywcze, chemia, odzież, meble, sprzęty RTV/AGD oraz wiele, wiele innych rzeczy może być wysyłanych poza granice naszego kraju na paletach. Na taką formę decyduje się coraz więcej firm kurierskich, gdyż jest to wygodne i sprawdzone rozwiązanie, które pozwala w odpowiedni sposób zabezpieczyć konkretny towar oraz dobrze go transportować. Wiele firm kurierskich, przewoźnicy zarówno w Polsce jak w krajach docelowych, do których trafiają paczki – zazwyczaj wyposażeni są już w odpowiednio duże auta oraz w specjalne wózki, dzięki którym taką paletę bardzo łatwo przenieść z miejsca na miejsca. Tym samym za jednym razem jest możliwość przesłania większej ilości rzeczy, co w wielu przypadkach wiąże się także korzystniejszymi cenami.

Jak to wygląda w praktyce?

Gdy konkretny klient chce wysłać towar na palecie z Polski do innego kraju może to zrobić już u wielu firm kurierskich. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową, wypełnić stosowny formularz i zaznaczyć opcję „paczka na palecie”, która stanowi cenną informację dla firmy kurierskiej, iż do takiego klienta musi się wybrać specjalne auto z odpowiednim sprzętem. Paczki wysyłane na palecie są odrobinę droższe niż paczki wysyłane w tradycyjny sposób. Jednak sumując kilka sztuk wysyłanych w jednym miejscu, odpowiednio zabezpieczonych – klienci znacznie wolą tą formę, gdyż zarówno dla nich, jak i dla odbiorców tych rzeczy jest ona wygodniejsza. Warto przeanalizować oferty kilku kurierów, gdyż ceny wysyłki takich palet za granicę u różnych firm są bardzo różnorodne. Często występują liczne promocje, co również pozwala klientom wykupić wysyłkę takiej paczki po znacznie korzystnej cenie.